Aktualności | Politechnika Gdańska

Przyszłość to wodór. 8-9 czerwca startuje II edycja Akademii H2 na Politechnice Gdańskiej

Dwa dni różnorodnych wykładów, zajęć laboratoryjnych i naukowych oraz dyskusji spotka studentów i naukowców z Politechniki Gdańskiej w ramach II edycji Akademii Wodorowej.

Akademia Wodorowa to program edukacyjny skierowany do studentów 3, 4 i 5 roku oraz absolwentów uczelni wyższych, do 27 roku życia. Szczegóły kolejnej edycji są dostępne na stronie projektu.

Akademia wodorowa

Finał II edycji Akademii Wodorowej na Politechnice Gdańskiej

H2 Poland
Dwa dni różnorodnych wykładów, zajęć laboratoryjnych oraz ciekawych spotkań studentów i naukowców to program zjazdu uczestników II edycji Akademii Wodorowej, która odbyła się na Politechnice Gdańskiej w dniach 8-9 czerwca.

Akademia Wodorowa to program edukacyjny skierowany do studentów 3, 4 i 5 roku oraz absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 27 roku życia. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Grupa Orlen S.A.

Akademia H2

Relacja z Targów H2Poland i Net Zero

Targi H2 Poland

Centrum Technologii Wodorowych po raz kolejny uczestniczyło w Targach H2Poland i Net Zero, które miały miejsce w Poznaniu w dniach 24-25 kwietnia b.r.. Targi, będące największym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej, w całości poświęcone były technologiom wodorowym i dekarbonizacyjnym. Nasi przedstawiciele: dr inż. Natalia Łukasik i dr inż. Łukasz Gaweł z Wydziału Chemicznego oraz mgr inż. Katarzyna Ostrowska i mgr inż.

CTW na targach H2POLAND w Poznaniu 24-25 kwietnia 2024

Centrum Technologii Wodorowych Politechniki Gdańskiej weźmie udział w Środkowoeuropejskim Forum Technologii Wodorowych H2POLAND, które odbędzie się w Poznań Congress Center w dniach 24-25 kwietnia 2024 roku. Podczas targów i konferencji (w całości poświęconych wodorowi) w swoim wystąpieniu nt. Metod chemicznego magazynowania wodoru, mającym charakter debaty, będzie Nas reprezentować dr inż. Natalia Łukasik z Katedry Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej. W prowadzeniu stoiska CTW będą uczestniczyć również: dr inż.

CTW na targach H2POLAND w Poznaniu 24-25 kwietnia 2024

Program stypendialny Green Hydrogen ERA Fellowships - DAAD Polska