Nagroda dla młodych naukowców-HER Young Scientist Award 2024 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-09-09

Nagroda dla młodych naukowców-HER Young Scientist Award 2024

HER logo

W związku z członkostwem Politechniki Gdańskej w Hydrogen Europe Research, w imieniu stowarzyszenia, informujemy o konkursie dla młodych naukowców, w ramach którego można zdobyć nagrodę HER.

Wyróżnienie Young Scienist Award, przyznawane corocznie przez Hydrogen Europe Research, ma na celu uhonorowanie obiecujących młodych naukowców (studentów, doktorantów, doktorów habilitowanych i młodych naukowców w wieku 35 lat lub młodszych), którzy wnieśli znaczący, osobisty wkład w projekty związane z wodorem, jednocześnie wspierając ich udział w projektach partnerstwa na rzecz czystego wodoru. Dodatkowym celem nagrody HER jest przyciągnięcie nowych talentów do sektora wodoru i ogniw paliwowych.

Tegoroczny konkurs skupi się na czterech kluczowych filarach dostosowanych do ram Partnerstwa na rzecz Czystego Wodoru tj.:

1. Produkcja wodoru
  2. Magazynowanie i dystrybucja wodoru
  3. Wykorzystanie wodoru
  4. Działania przekrojowe (takie jak bezpieczeństwo, przepisy, kodeksy i normy lub edukacja).

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się osobiście w Brukseli, w Brussels Expo, podczas Hydrogen Week 2024 (18-22 listopada).
Kompletny pakiet zgłoszeniowy należy złożyć nie później niż 27 września 2024 r.

Więcej szczegółów nt. konkursu znajdą Państwo TUTAJ.

Hydrogen Europe Research jest międzynarodowym stowarzyszeniem non-profit, które łączy wiodące uniwersytety i organizacje badawcze, aby "kształtować zrównoważoną przyszłość napędzaną wodorem". HER składa się z ponad 150 uniwersytetów oraz organizacji badawczo-technologicznych z 29 krajów całej Europy i nie tylko.

Polskę reprezentują: