Wzięliśmy udział w NetZero Energy & H2POLAND 2025 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-03-06

Wzięliśmy udział w NetZero Energy & H2POLAND 2025

NetZero Energy & H2POLAND 2025

Wobec narastających wyzwań klimatycznych, geopolitycznych i gospodarczych Europa stoi przed kluczowymi decyzjami, które zdecydują o jej przyszłości. Jakie działania są niezbędne, by przejście na zieloną energię było realne i opłacalne? Jakie rozwiązania technologiczne przyspieszą proces dekarbonizacji? Odpowiedzi na te pytania poszukamy podczas NetZero Energy & H2POLAND 2025, wydarzenia, które zgromadzi ekspertów, przedsiębiorców i decydentów politycznych.

Najważniejsze wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wschodniej

Czy europejski przemysł poradzi sobie z dekarbonizacją, nie tracąc konkurencyjności? Czy wodór stanie się rzeczywiście paliwem przyszłości? NetZero Energy & H2POLAND to platforma dialogu, gdzie nauka, biznes i polityka łączą siły, by wyznaczyć priorytety i konkretne kierunki działań.

8-10 kwietnia 2025 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich spotka się ponad 100 wystawców z 8 krajów, prezentując najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania wspierające proces transformacji energetycznej. Nie zabraknie debat, prezentacji oraz networkingu na najwyższym poziomie.

Odwiedź stoisko Centrum Technologii Wodorowych!

Już po raz trzeci aktywnie uczestniczymy w Targach prezentując nie tylko zakres działalności Centrum Technologii Wodorowych, ale także dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem w panelach eksperckich. 

W tym roku CTW reprezentowały dr hab. inż. Aleksandra Milewczyk-Gryn, prof. PG z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, dr inż. Izabela Frąckiewicz i dr inż. Natalia Łukasik z Wydziału Chemicznego oraz mgr inż. Justyna Ignaczak z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Aleksandra Milewczyk-Gryn uczestniczyła w spotkaniu Koordynatorów i Liderów Grup Roboczych Porozumienia Sektorowego na Rzecz Rozwoju Gospodarki Wodorowej, podczas którego była omawiana Polska Strategia Wodorowa. Izabela Frąckiewicz brała udział w debacie „Wodór spotyka się z offshore & PtX: Pionierzy transformacji zielonej energii”, podczas której omówiła m.in. możliwości wykorzystania zielonego wodoru i odpadowego dwutlenku węgla do otrzymywania paliw syntetycznych. Natalia Łukasik reprezentowała nas w debacie „Przesył i magazynowanie wodoru”, w której przedstawiła chemiczne formy magazynowania wodoru.

Jak co roku forum dało przestrzeń do współpracy biznesu, nauki, samorządów lokalnych oraz organizacji pozarządowych na rzecz maksymalizacji udziału polskich zasobów produkcyjnych i usługowych w realizacji inwestycji wodorowych. Była to dla Nas doskonała okazja, by nawiązać wartościowe kontakty i wymienić się doświadczeniami z liderami branży.

43 wyświetleń