Przyszłość to wodór. 8-9 czerwca startuje II edycja Akademii H2 na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-06

Przyszłość to wodór. 8-9 czerwca startuje II edycja Akademii H2 na Politechnice Gdańskiej

Akademia H2

Dwa dni różnorodnych wykładów, zajęć laboratoryjnych i naukowych oraz dyskusji spotka studentów i naukowców z Politechniki Gdańskiej w ramach II edycji Akademii Wodorowej.

Akademia Wodorowa to program edukacyjny skierowany do studentów 3, 4 i 5 roku oraz absolwentów uczelni wyższych, do 27 roku życia. Szczegóły kolejnej edycji są dostępne na stronie projektu.

Celem Akademii H2 jest wymiana wiedzy pomiędzy ekspertami i praktykami z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie, a osobami zainteresowanymi wskazaną tematyką, rozpoczynającymi dopiero karierę w branży. Program obejmuje cykl wykładów i warsztatów, a także spotkania z ekspertami i naukowcami z branży wodorowej.

Zajęcia organizowane są w różnych miejscach w Polsce i pozwalają uczestnikom projektu zobaczyć w praktyce, jak technologie wodorowe funkcjonują w różnych dziedzinach przemysłu. Akademia H2 skierowana jest do studentów 3, 4 i 5 roku oraz absolwentów. Wśród 31 uczestników drugiej edycji są reprezentanci z całej Polski, z takich kierunków jak energetyka, OZE o specjalizacji przemysłowej, energetyka wodorowa, fizyka techniczna i prawo.

Tegoroczny event rozpoczyna się już w najbliższy weekend 8 i 9 czerwca 2024 r. w ramach zajęć prowadzonych przez Akademię Wodorową. To już druga edycja projektu edukacyjnego dla studentów i absolwentów zainteresowanych tematyką wodorową, której inicjatorem jest PKN Orlen, a po stronie Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Gębicki, dyrektor Centrum Technologii Wodorowych, inicjator uczestnictwa PG jako partnera merytorycznego w projekcie Akademii.

Wzorem ubiegłego roku PG przygotowała dla uczestników ciekawą i różnorodną ofertę dydaktyczną.

Szczegółowy grafik zajęć Akademii H2 2024 (pdf, 226.53kB) Laboratoria w ramach Akademii H2 2024 (pdf, 220.33kB)

W ciągu dwóch dni studenci będą mieli okazję uczestniczyć w dziewięciu wykładach oraz w wybranych przez siebie zajęciach laboratoryjnych, w różnych blokach ćwiczeń praktycznych.

Przypominamy, że najlepsi absolwenci będą mieli okazję na dłużej związać się z ORLENEM lub jednym z partnerów projektu i skorzystać z płatnego stażu.

Mamy nadzieję, że ten naukowy weekend będzie dla Was satysfakcjonujący, a wiedza, którą tu zdobędziecie przyda się Wam w przyszłości.

66 wyświetleń