Relacja z Targów H2Poland i Net Zero | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-13

Relacja z Targów H2Poland i Net Zero

Targi H2 Poland

Centrum Technologii Wodorowych po raz kolejny uczestniczyło w Targach H2Poland i Net Zero, które miały miejsce w Poznaniu w dniach 24-25 kwietnia b.r.. Targi, będące największym tego typu wydarzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej, w całości poświęcone były technologiom wodorowym i dekarbonizacyjnym. Nasi przedstawiciele: dr inż. Natalia Łukasik i dr inż. Łukasz Gaweł z Wydziału Chemicznego oraz mgr inż. Katarzyna Ostrowska i mgr inż. Krystian Lankauf z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki udzielali informacji na temat działalności badawczo-rozwojowej CTW oraz oferty edukacyjnej PG. Odwiedzający nasze stoisko, zarówno przedstawiciele branży wodorowej, naukowcy, jak i uczniowie i pasjonaci nowoczesnych technologii mogli zapoznać się z aktualnie prowadzonymi w ramach Centrum projektami, wymienić się doświadczeniami i omówić obszary współpracy. CTW uczestniczyło również w debacie zatytułowanej: „Magazynowanie wodoru – technologie i procesy”, podczas której Natalia Łukasik omówiła zagadnienia związane z magazynowaniem wodoru w postaci związków chemicznych.