Seminarium wydziałowe "Kierunki wodorowe w Grupie ORLEN" | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-05-10

Seminarium wydziałowe "Kierunki wodorowe w Grupie ORLEN"

Grzegorz Jóźwiak, PKN Orlen S.A.

W dniu 16 marca o godzinie 11:15 w audytorium 1.4 odbędzie się seminarium wydziałowe pod tytułem "Kierunki wodorowe w Grupie ORLEN"

Zakres wystąpienia: Plany w zakresie wdrażania i wykorzystania wodoru odnawialnego w Grupie ORLEN. Informacje na temat najnowszych programów wodorowych. Przedstawione zostanie również wyzwanie badawcze z obszaru produkcji paliw syntetycznych.

Prelegentem będzie pan Grzegorz Jóźwiak, Dyrektor Biura Technologii Wodorowych i Paliw Syntetycznych, PKN Orlen S.A.

Grzegorz Jóźwiak posiada 18-letnie doświadczenie zawodowe związane z sektorem rafineryjno-petrochemicznym. Odpowiada w PKN ORLEN za obszar wodoru odnawialnego i paliw syntetycznych. Posiada gruntowną wiedzę o procesach rafineryjnych i petrochemicznych, w tym związaną z ich ekonomiką, optymalizacją, zarządzaniem i modelowaniem. Potrafi skutecznie wdrażać zmiany i rozwiązywać problemy produkcyjne. Wdrożył w PKN ORLEN wiele projektów efektywnościowych, m.in. System Zarządzania Energią (EMS), oraz System Informatycznego Zarządzania Inicjatywami. Współtwórca projektu wodorowego Hydrogen Eagle, a obecnie odpowiada za jego wdrożenie. Współtworzył strategię wodorową w Grupie Orlen. Koordynował procesy pozyskiwania bezzwrotnych finansowań z programów europejskich jak CEF, IPCEI. Jest autorem wielu projektów racjonalizatorskich oraz współautorem patentu. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, a także ukończył studia Executive MBA walidowane przez Porto Business School.

Adres wydarzenia

Audytorium 1.4, Chemia C

18 wyświetleń